ЕСМ треба да плати 25 милиони евра за преземената струја од регионалната мрежа?


Оваа сметка ЕСМ треба да ја плати во Европа, бидејќи не успеале да произведат доволно количество струја колку што најавиле. Сепак ЕСМ со помошта од државата ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на денешното поскапување на парното. Според најголемата опозициска партија, „во услови кога граѓаните едвај врзуваат крај со крај, кога ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заевизмот продолжува да го урива стандардот на граѓаните. По поскапувањето на струјата за над 15% денес испорачаа ново поскапување. Денес со одлука на ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница ја донесе Програмата за заштита на ранливи потрошувачи на енергија за 2022 година, со која се дефинираат потрошувачите кои ...
| | веќе видена | слични

Од утре цената на парното во Скопје се зголемува за 14 проценти за сите корисници во Градот Скопје, односно и за трите компании кои ги снабдуваат граѓаните – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 480 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 264 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ треба да плати 25 милиони евра за преземената струја од регионалната мрежа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: