(ВИДЕО) Мицкоски: Со новиот претседател на СДСМ очекувам витешка борба и судир на аргументи, а не ниски страсти и навреди

Не сакам да им го правам она на луѓето што не сакам да ми го прават мене и мојот пристап кон секој е сериозен, истакна Христијан Мицкоски во гистувањето на ...
| | веќе видена | слични

Македонија продлжува да биде заробената држава со хибриден режим, коментар на претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Мицкоски по одлуката на претседателот Пендаровски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Христијан Мицкоски продолжува да се однесува како заменик градоначалник на градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, продолжува во работно време ги узурпира ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека ако биде поканет на средба од Димитар Ковачевски, ќе ја прифати. Тој му порача на новиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бесрамното однесување и лажење на Рашковски е скандал и институциите да покажат дека веднаш да го истражат случајот за да докажат дека се надвор од политичко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од новото раководство на СДСМ и мандатарот Димитар Ковачевски очекувам продолжување на политиките на Зоран Заев, неуспеси и немање стратегија, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За мене претставува задоволство кога ќе можам да посетам нешто што веќе се гледа, а претходно било ветувано и за жал не било реализирано, изјави лидерот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната изјава во општина Бутел одговарајќи на новинарско прашање во однос на најавата на владата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска со коментар за составот на новото раководство на СДСМ, рече дека очекува продолжување на политиките на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 306 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Мицкоски: Со новиот претседател на СДСМ очекувам витешка борба и судир на аргументи, а не ниски страсти и навреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: