Мицкоски: Пендаровски делува како аналитичар, не како Претседател

9 копии

Почитувани сограѓани, годината што заминува ни остави различни емоции. Ковид пандемијата, енергетската криза, економското уназадување, трагедиите во Тетово и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска упати новогодишна честитика до граѓаните. -Почитувани сограѓани, годината што заминува ни остави различни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Годинава што заминува беше година на големи предизвици, но и на големи промени. Промени кои ги донесовте Вие. Новата 2022 ќе биде година во која промените и ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ на сите граѓани во Македонија им ја честита Новата 2022 година и посакува тоа да биде година во која промените и ...
| | веќе видена | слични

Македонија продлжува да биде заробената држава со хибриден режим, коментар на претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Мицкоски по одлуката на претседателот Пендаровски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Христијан Мицкоски продолжува да се однесува како заменик градоначалник на градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, продолжува во работно време ги узурпира ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека ако биде поканет на средба од Димитар Ковачевски, ќе ја прифати. Тој му порача на новиот ...
| | веќе видена | слични

Бесрамното однесување и лажење на Рашковски е скандал и институциите да покажат дека веднаш да го истражат случајот за да докажат дека се надвор од политичко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 186 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Пендаровски делува како аналитичар, не како Претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: