Мицкоски: Доколку утре има избори, меѓу 15 и 20 пратеници ќе биде разликата

Има само еден начин да се дознае дали нашите или нивните анкети се точни, да одиме на избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Само Вистина“.
| | веќе видена | слични

Македонија продлжува да биде заробената држава со хибриден режим, коментар на претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Мицкоски по одлуката на претседателот Пендаровски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Христијан Мицкоски продолжува да се однесува како заменик градоначалник на градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, продолжува во работно време ги узурпира ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека ако биде поканет на средба од Димитар Ковачевски, ќе ја прифати. Тој му порача на новиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бесрамното однесување и лажење на Рашковски е скандал и институциите да покажат дека веднаш да го истражат случајот за да докажат дека се надвор од политичко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од новото раководство на СДСМ и мандатарот Димитар Ковачевски очекувам продолжување на политиките на Зоран Заев, неуспеси и немање стратегија, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За мене претставува задоволство кога ќе можам да посетам нешто што веќе се гледа, а претходно било ветувано и за жал не било реализирано, изјави лидерот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната изјава во општина Бутел одговарајќи на новинарско прашање во однос на најавата на владата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска со коментар за составот на новото раководство на СДСМ, рече дека очекува продолжување на политиките на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, ...
сите 478 | | | веќе видена

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
сите 145 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 65 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Доколку утре има избори, меѓу 15 и 20 пратеници ќе биде разликата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: