Ова е скандал: Овој кабинет на Заев по 9ти пат бега од пратенички прашања


Координаторот на опозициската пратеничка група пресметал дека овој владин кабинет само осум пати одговарал на прашања од пратениците, во периодот од 17 месеци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Несериозно за државата е Уставен да работи со помалку судии, смета претседателката Кацарска. Апелира до Собранието, итно да ги избере четворицата судии, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уставниот суд во моментов функционира без една третина од судиите, а од средината на јануари ќе се испразни уште едно судиско место, што значи петмина судии. ...
| | веќе видена | слични

Со неизбирањето на судиите кои недостасуваат, Собранието како да не ја знае вистинската улога на Уставниот суд а тоа може да го доведе до прашање легитимитетот ...
| | веќе видена | слични

За споредба, како што појасни, имало години кога не бил совладан приливот на предмети при што биле примени поголем број на предмети од што биле решени, а тоа, ...
| | веќе видена | слични

Уставот како највисок акт предвидел дека во името на граѓаните ќе одлучуваат девет судии, информира денеска претседателката на Уставниот суд Добрила ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение реагираат на денешната прес конференција на претседателката на Уставен суд Добрила Кацарска.„Како резултат на апелот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 434 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 431 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е скандал: Овој кабинет на Заев по 9ти пат бега од пратенички прашања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: