Ризикот од хоспитализација со омикрон е 40-45 проценти помал отколку со делта

Ризикот од хоспитализација за пациенти со омикрон е дури 40 до 45 проценти помал отколку кај пациентите со делта, според студијата на лондонскиот Империјален ...
| | веќе видена | слични

Јужноафриканскиот виролог Волфганг Праизер, кој прв го откри омикрон сојот на коронавирусот, предупреди на неговата многу заразна природа. „Со оваа варијанта ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Израел го регистрираше својот прв случај на таканаречената „флурона“ – истовремена инфекција со вирусот којшто предизвикува грип и со коронавирусот, објави ...
| | веќе видена | слични

Првиот случај на таканаречениот „флурон“, односно истовремена инфекција со коронавирусот и вирусот на грип е забележан во Израел. Според израелскиот портал ...
| | веќе видена | слични

Според новото јужноафриканско истражување, клучен дел од втората линија на одбрана на имунолошкиот систем, имено неговите Т-клетки, е многу ефикасен кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 86 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 186 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ризикот од хоспитализација со омикрон е 40-45 проценти помал отколку со делта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: