Фатени двајца возачи на автобус, едниот со фалсификувано, другиот без лекарско уверение

Денеска во 11.30 часот на Граничен премин Табановце, при излез од Македонија, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север извршиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
6 копии

По претходно преземени мерки и активности, полициски службеници од ОВР Гевгелија со претставници на Државен пазарен инспектор денеска извршиле контрола во ...
| | веќе видена | слични

Пред два дена на граничниот премин „Ќафасан", при извршени гранични проверки било констатирано дека потврдите за негативен тест што ги приложиле четири лица, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 233 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Украинските власти очекуваат дека руските сили ќе почнат да се повлекуваат од окупираните територии. Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика на ...
сите 100 | | | веќе видена

Според информацијата објавена на порталот Фокус.мк, полициски службеници од полициска станица Неготино денеска дошле на домашна адреса на новинарката Вики ...
сите 228 | | | веќе видена

Американските медиуми пишуваат дека Трамп постојано се повикувал на амандманот да не одговара на прашања по однос истрагата што се води против неговата ...
сите 96 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 134 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Бројот на палестинските жртви во конфликтот што избувна во петокот минатата недела меѓу Израел и Исламски џихад во Појасот Газа денеска се зголеми на 48, ...
сите 230 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 505 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фатени двајца возачи на автобус, едниот со фалсификувано, другиот без лекарско уверение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: