Возачи на тетовски автобус сакале да излезат од земјава без лекарски уверенија

Возач на автобус на тетовска компанија покажал фалсификувано лекарско уверение, а другиот воопшто не го поседувал, открила полицијата на граничниот премин ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
6 копии

По претходно преземени мерки и активности, полициски службеници од ОВР Гевгелија со претставници на Државен пазарен инспектор денеска извршиле контрола во ...
| | веќе видена | слични

Пред два дена на граничниот премин „Ќафасан", при извршени гранични проверки било констатирано дека потврдите за негативен тест што ги приложиле четири лица, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 413 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возачи на тетовски автобус сакале да излезат од земјава без лекарски уверенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: