Прилепчанец заработи кривична пријава за неовластено тргување со оружје

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.А.(36) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, ...
| | веќе видена | слични

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.Н.(39) од Струмица, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „изработка и употреба на лажна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.З.(33) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. На 30.06.2021, пријавениот ...
| | веќе видена | слични
15 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.К.(46) од Тетово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита ...
| | веќе видена | слични

Судска пресуда во корист на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) беше донесена денеска за случај во кој од профил на социјалната мрежа Фејсбук е напишан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Четириесет и шестгодишен прилепчанец на интернет коментирал под текст со што поттикнал омраза и насилство. З.М. се сомничи за ширење расистички и ксенофобичен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 144 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 92 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилепчанец заработи кривична пријава за неовластено тргување со оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: