Маскиран прилепчанец од аптека украл 2.500 денари

15 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка и поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело „Узурпација на недвижности“ според член ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар до надлежниот суд достави предлог за издавање казнен налог против 41-годишна жителка на селото Топлице која сторила ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

ОЈО Гостивар поведе постапка и поднесе Обвинителен предлог против 47-годишен Гостиварец кој се товари за кривично дело – Загрозување на сигурноста од член 144 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 144 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 92 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маскиран прилепчанец од аптека украл 2.500 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: