Премиерот Заев денеска поднесува оставка од функцијата


Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во емисијата Клик плус на ТВ 21 истакна дека граѓаните на локалните избори сакаа да испратат порака дека дел од работите ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме за тоа ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 , чијашто тема се ...
| | веќе видена | слични

Сум имал чести контакти со Бранко Црвенковски. Ако така гледате, сите беа бранковисти. И Заев беше бранковист, затоа што тогаш сите бевме дел од раководството, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска му го врачи мандатот за составување влада на новиот лидер на СДСМ Димитар Ковачевски. Сега тој има рок од 20 дена да му ...
| | веќе видена | слични

За мене претставува голема чест и одговорност доделениот мандат од претседателот Стево Пендаровски да ја формирам новата Влада. Од денес започнувам со ...
| | веќе видена | слични

Новото раководство на СДСМ се фати за работа- Миле Зечевиќ денеска и официјално се приклучи на тимот на Димитар Ковачевски во партијата, со новата функција- ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев денеска поднесува оставка од функцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: