Заев денес поднесува оставка од премиерската функција


10 копии

Претседателот Стево Пендаровски вчера врз основа на членот 84, став 1, алинеја прва од Уставот, му го врачи мандатот за состав на нова влада на лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во емисијата Клик плус на ТВ 21 истакна дека граѓаните на локалните избори сакаа да испратат порака дека дел од работите ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме за тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Потпретседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев, во вечерашното гостување во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 рече дека од ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 , чијашто тема се ...
| | веќе видена | слични

Членот на Извршниот одбор на СДСМ, Андреј Петров вечерва во интервју за Телевизија 24 истакна дека СДСМ се обединува и подготвена е, има капацитет да се справи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 1188 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 65 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 295 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција кажа дека францускиот предлог е неприфатлив за Македонија. -Предлогот кој владата на ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев денес поднесува оставка од премиерската функција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: