Заев замина, СДСМ остана - до кога?

2 копии

Македонските влади, главно, но посебно во изминатите неколку години, не се ниту политички, ни експертски, ниту компетентни, посочи академик Љупчо Коцарев, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска во претседателската „Вила Водно“ му го врачи мандатот за состав на новата влада на лидерот на Социјал Демократскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, во средата на 22 декември поднесе оставка од функцијата, поради блокирање на евроинтеграциите на земјата како и поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 387 | | | веќе видена

Прифакањето на францускиот предлог ќе ја крене бугарската рампа кон ЕУ и тоа е една од клучните причини за ставот на претседателот. Пендаровски со заштитен ...
сите 278 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Кејт Брнз вечера се огласи преку социјалните мрежи.„САД ја поздравуваат дискусијата во Северна Македонија за ревидираниот предлог на ...
сите 224 | | | веќе видена

Доцна синоќа, односно некаде околу 19 часот на место викано „Клисура“ на автопатот А1, во близина на Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица ...
сите 370 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев замина, СДСМ остана - до кога?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: