Василевска: Здравството од оваа власт е руинирано, новата Влада на СДСМ нема да трае повеќе од 3-4 месеци

Василевска додаде дека ниту еден од криминалците кои го уништија здравствениот систем не одговараат пред правдата. Ден Дончев никаде го нема, а беше фатен со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цветан Трипуновски, претседател на Републичката комисија на ВМРО-ДПМНЕ за земјоделство, шумарство и водостопанство вечерва во гостување во емисијата „Што не е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство која што постои како надлежна институција за контрола и безбедност на храна во Република Македонија веќе втора година по ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева зборувајќи околу кадрите кои ги нуди СДСМ и начинот на кој се избираат истите, рече дека кога кандидатите за ...
| | веќе видена | слични

– Своите кандидати ги презентираа како „најдоброто“, веројатно мислеа дека се најдобрите наследници на претходните функционери на СДСМ, а во кампањата помеѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Телевизија Алфа гостуваше доктор Андон Чибишев, каде што во однос на изградбата на нов клинички ...
| | веќе видена | слични

-Во овој критичен осетлив и сензитивен период за државата, министерството за здравство се обидува во Собранието по скратена постапка на законот со прикачување ...
| | веќе видена | слични

– Ние во 2017-та имавме проект готов, завршен со поминати сите ревизии, обезбедени средства од европски банки и институции и ревизија направено од европски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Телевизија Алфа, гостуваше доктор Андон Чибишев, каде што во однос на приватизацијата на Итната ...
| | веќе видена | слични

Според него Македонија ја очекува тешка година.-Тешка катастрофа не очекува. Мислам покачувањето на струјата ќе е повеќе од 10 проценти, ама пак ќе ги земат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1443 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 399 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 447 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 512 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 166 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Василевска: Здравството од оваа власт е руинирано, новата Влада на СДСМ нема да трае повеќе од 3-4 месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: