Сообраќај по една коловозна лента на патот Свети Николе – Миладиновци поради голем одрон

6 копии

На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла од 30 - 40м. има на патниот правец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На ден 29.12.2021 (среда) на магистралниот пат А2 Кичево – Охрид, (делница Пресека – Песочан), поради изведување работи на пат (минирање), во периодот помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Екипите на ЈП „Македонијапат“ работат на расчистување на коловозот и нормализирање на сообраќајот, информира АМСМ.Оттаму посочуваат дека сообраќајот на ...
| | веќе видена | слични

Оттаму посочуваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...
| | веќе видена | слични

 На самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација. Сообраќајот на патниот правец Р1402 Струмица – Мокрино – Смолари, кај Мокрински Извори, е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 94 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќај по една коловозна лента на патот Свети Николе – Миладиновци поради голем одрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: