Мицкоски не верува во промени од новата Влада, за него ова е надградена верзија на заевизмот


Новиот владин кабинет на премиерот во најава Димитар Ковечавски нема да донесе промени, туку ќе биде само надградена и проширена верзија на заевизмот, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Новата влада ќе има јасна цел – светла иднина и подобар живот за граѓаните , како и враќање доверба во институциите , рече Ковачевски веднаш по добивањето на ...
| | веќе видена | слични

Од денес почнувам со формирање на новиот тим луѓе кои треба да одговорат на сериозните предизвици кои нѐ чекаат од почетокот на следната година. Новата влада ...
| | веќе видена | слични

За мене претставува голема чест и одговорност доделениот мандат од претседателот Стево Пендаровски да ја формирам новата Влада. Од денес започнувам со ...
| | веќе видена | слични

Денеска во вилата Водно претседателот на државата Стево Пендаровски му го предаде мандатот за состав на нова Влада на претседателот на СДСМ, Димитар ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски го прими мандатот за состав на нова Влада кој му го додели шефот на државата Стево Пендаровски, со што и официјално ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска го врачи мандатот за состав на нова Влада на Димитар Ковачевски , новиот претседател на Социјалдемократскиот сојуз на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 618 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 445 | | | веќе видена

Maкедонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Собранието, говореше за деструкцијата на опозицијата и кажа дека пратеник снимал своја колешка на 15 ...
сите 368 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 891 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 326 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Шведска и Финска ќе дадат „значаен“ придонес во НАТО алијансата, соопштија од кабинетот на Макрон. ...
сите 209 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 528 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Осврнувајќи се на предметот на разговорите и преговорите, премиерот потсети на неговиот став дека францускиот предлог не е прифатлив во таква форма. Во тој ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски не верува во промени од новата Влада, за него ова е надградена верзија на заевизмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: