КОЈ ЗАМИНУВА ЗАЕДНО СО ФИЛИПЧЕ: Д-р Јусуф Хасани е нов државен секретар во Министерството за здравство

По зацврстувањето на парламентарното мнозинство, по договорот со Алтернатива, меѓу останатите министерства, оваа партија го добива и Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска ќе му го врачи мандатот за состав на новата влада на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот Стево Пендаровски утре ќе му го врачи мандатот за состав на нова влада на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, информиораа од претседателскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието минатата недела ја констатира оставката на премиерот Зоран Заев, со што започна да тече рокот од десет дена во кој претседателот Пендаровски треба ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, новиот лидер на СДСМ, утре во 1 попладне ќе го добие мандатот за формирање на нова влада на Македонија од претседателот Стево Пендаровски, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Партијата ќе биде главен креатор на квалитетни политики и поддршка на институциите. Секое нејзино тело од месните одбори па се до највисоките органи ќе има ...
| | веќе видена | слични

Тоа е можно само во нашата чудесна Македонија: Врвот на владејачкиот СДСМ се урна и продолжува да се урива како лавина, а нејзиниот коалиционен партнер ДУИ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 452 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 279 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 798 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 897 | | | веќе видена

Насилството на Арбр Адеми покажува дека нервозата во владеачката коалиција станува се поголемо. Но таквата нервоза нека си ја манифестираат по дома или на ...
сите 137 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 129 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ ЗАМИНУВА ЗАЕДНО СО ФИЛИПЧЕ: Д-р Јусуф Хасани е нов државен секретар во Министерството за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: