Заминуваат Филипче, Шекеринска, Царовска, Димитров - нови можни министри се Шилегов, Живковиќ..


 Иако досега никој не потврдува, контурите на тимот на идниот мандатар Ковачевски се веќе познати. Министерот за правда Бојан Маричиќ е извесно дека ќе го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новиот мандатар и лидер на СДСМ со порака за време на добивањето на мандатот од страна на претседателот Пендаровски која упатува дека тој вината за тешката ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски и официјално е мандатар за состав на нова Влада откако претседателот на државата Стево Пендаровски му го додели мандатното писмо. Тој одржа ...
| | веќе видена | слични

За денеска во 13 часот, како што е соопштено од претседателскиот кабинет, во вилата Водно претседателот на државата, Стево Пендаровски ќе му го предаде ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска во 13 часот ќе му го врачи мандатот за состав на нова влада на Димитар Ковачевски, откако лидерот на СДСМ беше именуван ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 452 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 279 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 798 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 897 | | | веќе видена

Насилството на Арбр Адеми покажува дека нервозата во владеачката коалиција станува се поголемо. Но таквата нервоза нека си ја манифестираат по дома или на ...
сите 137 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 129 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заминуваат Филипче, Шекеринска, Царовска, Димитров - нови можни министри се Шилегов, Живковиќ..

Од:
До кого (е-маил):
Порака: