На државата ѝ се потребни нова енергија и нов елан

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека нема да поддржат штетен договор со Бугарија. „5+1, 6-2, 12+3 или како сакате наречете ги тие ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„5+1, 6-2, 12+3 или како сакате наречете ги тие иницијативи, тоа е парадата позади завесата, приличен јасен бев, стои документ кој што тие го нарекуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Македонско радио рече дека иако ситуацијата изгледа безнадежно доброто допрва доаѓа. Сепак ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Овој очаен капацитет на Владата ќе биде уште поочаен, поради тоа ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени парламентарни избори бидејќи граѓаните и државата страдаат од ...
| | веќе видена | слични

– Јас не знам дали се свесни пратениците на СДСМ и коалиционите партнери дека во оваа Влада главниот збор не го има ниту СДСМ, ниту тие, туку го има ДУИ. И ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва уште еднаш повтори дека неговата партија нема да прифати договор со Бугарија, кој според него, „ќе значи било ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара итна седница за поставување на пратенички прашања. Откако Владата во оставка избега од седницата за поставување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 470 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 471 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На државата ѝ се потребни нова енергија и нов елан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: