ДУИ го зема Министерството за одбрана, Маричиќ оди во евроинтеграции?


Министерот за правда Бојан Маричиќ ќе биде нов вицепремиер за евроинтеграции на местото на Никола Димитров, за кого ќе нема место во новата влада, а Маричиќ ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе му го врачи мандатот за состав на нова влада на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски. Централниот одбор на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски одговарајќи на прашање околу спорот со Бугарија порача дека историјата не може да биде единствена тема на разговор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе ќе се посветам на економската и внатрешната политика во државата, вели претседателот на СДСМ и мандатар за состав на нова Влада Димитар Ковачевски, ...
| | веќе видена | слични

Со поранешниот претседател Бранко Црвенковски сум немал разговор во последниот период. Сите разговори со новото раководство ги водев сам. Во партијата сум 30 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски во гостување во Дневникот на Телевизија Сител истакна дека од новото раководство на партијата очекува ефикасност, ...
| | веќе видена | слични

Новиот мандатар на Владата и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски во гостувањето во Темата на денот во Дневникот на Сител кажа дека не разговарал со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советот на амбасадори, осврнувајќи се на постигнатите резултати од Самитот на Европската Унија, смета дека е постигнат историски чекор со доделувањето на ...
сите 696 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 152 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 346 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 195 | | | веќе видена

Апелирам до Северна Македонија да не се обидува сега да го попречува процесот, бидејќи тогаш ќе стане многу потежок, вели претседателот на „Демократска ...
сите 613 | | | веќе видена

Според поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, бугарското вето за Македонија директоно и индиректно за Албанија за почеток на преговорите со ЕУ е замена ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ го зема Министерството за одбрана, Маричиќ оди во евроинтеграции?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: