Миле Зечевиќ ќе биде предложен за нов ген-сек на СДСМ


Во тек е процесот на преговори и подготовка на програмата на новата Влада, програма која ќе биде фокусирана на економијата, на ефикасноста на институциите, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски одговарајќи на прашање околу спорот со Бугарија порача дека историјата не може да биде единствена тема на разговор ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски во гостување во Дневникот на Телевизија Сител истакна дека од новото раководство на партијата очекува ефикасност, ...
| | веќе видена | слични

Новиот претседател на СДСМ, Димитар Ковечвски кој вчера го формираше партискиот тим вели дека не се сретнал со поранешниот претседател на партијата, Бранко ...
| | веќе видена | слични

Новата владина програма ќе биде фокусирана на економијата и на зголемувањето на ефикасноста во извршувањето на работата, особено во зголемување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со поранешниот претседател Бранко Црвенковски сум немал разговор во последниот период. Сите разговори со новото раководство ги водев сам. Во партијата сум 30 ...
| | веќе видена | слични

Владиниот кабинет сѐ уште не сум почнал да го составувам, рече лидерот на СДСМ и мандатар за нова Влада, Димитар Ковачевски во гостувањето во Дневникот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 667 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 807 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 200 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 683 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миле Зечевиќ ќе биде предложен за нов ген-сек на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: