Големата фабричка грешка на македонските влади

Хрватска нема да се продава за шака еки, тврдеше поранешниот хрватски претседател Фрањо Туѓман, за кого може да се кажат многу нешта што будат негативни ...
| | веќе видена | слични

Она што во овој момент може да го кажам е дека јас сакам да соработувам и да градам нешто ново само со задоволни соработници, со луѓе кои имаат идеи, политичка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Култниот писател на соцреализмот Максим Горки во своите сеќавања насловени „Мои универзитети“ со голема горчина го опишува своето образовно издигнување во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 500 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големата фабричка грешка на македонските влади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: