Уште едно откажување за министерско место во владата на Ковачевски (СТАТУС НА ДЕНОТ)


По објавите на Шеќеринска и Царовска со кои најавија дека двете нема да бидат дел од кабинетот на новиот мандатар Димитар Ковачевски, денеска уште една слична ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Собранието минатата недела ја констатира оставката на премиерот Зоран Заев, со што започна да тече рокот од десет дена во кој претседателот Пендаровски треба ...
| | веќе видена | слични
4 копии
11 копии

Партијата ќе биде главен креатор на квалитетни политики и поддршка на институциите. Секое нејзино тело од месните одбори па се до највисоките органи ќе има ...
| | веќе видена | слични

Тоа е можно само во нашата чудесна Македонија: Врвот на владејачкиот СДСМ се урна и продолжува да се урива како лавина, а нејзиниот коалиционен партнер ДУИ, ...
| | веќе видена | слични

Централниот одбор на СДСМ, партија која како дел од коалицијата го има собраниското мнозинство, вчера го избра Димитар Ковачевски за мандатар на идната влада. ...
| | веќе видена | слични

Денеска заседава централниот одбор на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски и официјално да биде потврден за мандатар за формирање новата влада. На седницата ќе се ...
| | веќе видена | слични

Потврда за мандатар на новата влада на претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, како и кадровски решенија за составување на владиниот кабинет од редовите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1529 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 513 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 416 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 148 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште едно откажување за министерско место во владата на Ковачевски (СТАТУС НА ДЕНОТ)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: