Зечевиќ ќе биде предложен за нов генсек на СДСМ


Спој на младост и искуство, на стари и проверени партиски кадри наспроти младото лице на новата генерација политичари, е првиот впечаток за вчера избраното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новоизбраниот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски на синоќешната прес конференција, по седницата на Централниот одбор, ги објави новите именувани ...
| | веќе видена | слични

Обединување на членството, зајакнување на партиската организација и враќање на победничките патеки. Ова се задачите пред кои е исправено новото партиско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со официјалното поставувањето на Нина Фити во Извршниот одбр на СДСМ од страна на новиот лидер Димитар Ковачевски, очигледна е намерата за продолжување на она ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Но, она што паѓа во очи е тоа што наместо нови имиња кои би внеле нова свежина во редовите на партијата која изгуби секаков кредибилитет да продолжи да ја води ...
| | веќе видена | слични

Лидерот Димитар Ковачевски , заедно со новото раководство на владејачката СДСМ, најави нов пристап – целосно отфрлање на партискиот клиентелизам, ефикасно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 949 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зечевиќ ќе биде предложен за нов генсек на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: