Глувците од македонскиот „Титаник“ – Пишува Роберт Димитриевски


Димитар Ковачевски, новиот лидер на СДСМ, утре во 1 попладне ќе го добие мандатот за формирање на нова влада на Македонија од претседателот Стево Пендаровски, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Собранието минатата недела ја констатира оставката на премиерот Зоран Заев, со што започна да тече рокот од десет дена во кој претседателот Пендаровски треба ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потврда за мандатар на новата влада на претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, како и кадровски решенија за составување на владиниот кабинет од редовите на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата во телевизиско интервју истиот ден изјави дека очекува мандатот на мандатарот да му го додели во вторник или среда. – Ми треба уште еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Глувците од македонскиот „Титаник“ – Пишува Роберт Димитриевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: