ФАКТОР НА ДЕНОТ: Недела неработен ден станува реалност, а листата за помилување е повлечена

НЕДЕЛА СТАНУВА НЕРАБОТЕН ДЕН Од 1 јануари недела се дефинира како неработен ден. Собранието денеска ги усвои законските измени за работни односи, а кои ќе се ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Алијансата за Албанците Елми Азири во дебатната емисија „Клик Плус“ на ТВ 21 за повтори определеноста на неговата партија за одржување ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот и член на раководството на Твоја партија Александар Тортевски ја анализира листата за помилувања испратена до претседателот Пендаровски која беше ...
| | веќе видена | слични

Омер Ајдини, претседателот на Младинскиот форум на опозициската Алијанса на Албанците, е поканет на информативен разговор во полицијата на Македонија.“ – ...
| | веќе видена | слични

Откако ја фрли бојата кон Министерството за правда, Омер Ајдини е повикан во полиција. Претседателот на Форумот на млади на Алијансата за Албанците е повикан ...
| | веќе видена | слични

Оливер Спасовски вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 коментираше и за списокот на помилувања од страна на претседателот Стево Пендаровски, и враќањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Режимот Ахмети-Мијалков-Заев продолжува со помилувањето на криминалците, одговарајќи им на најарогантен можен начин на граѓаните коишто им се спротивставуваат ...
| | веќе видена | слични

Алијанса за Албанците го осудува ослободувањето на Сашо Мијалков од притвор и смета дека со тоа се демаскира „евроинтеграциската“ агенда на Владата. Според ...
| | веќе видена | слични

„Кога јас би бил на местото на министерот за правда Бојан Маричиќ, тогаш без да размислувам би ги отстранил од списокот оние имиња кои се спорни и кои не ги ...
| | веќе видена | слични

-Ова се прави со цел да се даде време најнапред да се допрецизираат критериумите и законски да се зајакнат филтрите во однос на тоа како се составуваат листите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 1059 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 362 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 313 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 143 | | | веќе видена

Вчера, на 27.6.2022 г., електронската верзија на бугарски весник „Труд“ објави анализа на доц. д-р Спас Ташев од Институтот за истражување на населението и ...
сите 255 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 132 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 157 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Недела неработен ден станува реалност, а листата за помилување е повлечена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: