Миле Зечевиќ ќе биде НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА СДСМ


Обединување на членството, зајакнување на партиската организација и враќање на победничките патеки. Ова се задачите пред кои е исправено новото партиско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со официјалното поставувањето на Нина Фити во Извршниот одбр на СДСМ од страна на новиот лидер Димитар Ковачевски, очигледна е намерата за продолжување на она ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Но, она што паѓа во очи е тоа што наместо нови имиња кои би внеле нова свежина во редовите на партијата која изгуби секаков кредибилитет да продолжи да ја води ...
| | веќе видена | слични

Лидерот Димитар Ковачевски , заедно со новото раководство на владејачката СДСМ, најави нов пристап – целосно отфрлање на партискиот клиентелизам, ефикасно ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски на синоќешната прес конференција, по седницата на Централниот одбор, ги објави новите именувани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миле Зечевиќ ќе биде НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: