Познато е првото кадровско решение на Ковачевски во СДСМ


4 копии

Претседателот Стево Пендаровски утре ќе му го врачи мандатот за состав на нова влада на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, информиораа од претседателскиот ...
| | веќе видена | слични

Но, она што паѓа во очи е тоа што наместо нови имиња кои би внеле нова свежина во редовите на партијата која изгуби секаков кредибилитет да продолжи да ја води ...
| | веќе видена | слични

Лидерот Димитар Ковачевски , заедно со новото раководство на владејачката СДСМ, најави нов пристап – целосно отфрлање на партискиот клиентелизам, ефикасно ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на Водовод Душко Вескоски како што неофицијално од партиски извори дознава ТВ21 , можно е да биде кандидат за директор на Управата за ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски на синоќешната прес конференција, по седницата на Централниот одбор, ги објави новите именувани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 729 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 477 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познато е првото кадровско решение на Ковачевски во СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: