Запленет автобус со фалсификат документација кој се движел од Скопје кон Истанбул

Вчера (19.12.2021) околу 17 часот на наплатната станица Миладиновци полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни мерки при Одделот за гранични ...
| | веќе видена | слични

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, потпишал решение за затворање на станицата за технички преглед во која бил регистриран автобусот на „Беса ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Еден месец по страшната автобуска несреќа на автопатот Струма во Бугарија, во која загинаа 45 лица, сообраќајот на 32-от километар е повторно целосно ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Софија, на местото на несреќата веќе се заменети старите заштитни огради со нови, обновени се ознаките, а максималната ...
| | веќе видена | слични

По точно еден месец од трагедијата во која загинаа 45 македонски државјани, обновена е патната сигнализација на автопатот „Струма“ во Бугарија. Причините за ...
| | веќе видена | слични

Еден месец по тешката сообраќајна несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија во која загинаа 45 лица од автобусот на македонската агенција „Беса транс“ обновено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во претпладневните акции за контрола на возила во јавниот превоз на полошкото подрачје открила повеќе прекршоци. Исклучени од сообраќај се два ...
| | веќе видена | слични

Точно еден месец по страшната несреќа на автопатот Струма, во која изгореа 45 лица од Северна Македонија, на 32. километар, сообраќајот на коловозната лента ...
| | веќе видена | слични

Eден месец по несреќата на автопатот „Струма“ во Бугарија, во која изгореа 45 лица во автобус, вратите на канцелариите на скопската туристичка агенција „Беса ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се наврши еден месец од автобуската несреќа во Бугарија, а бугарските истражни служби најавија дека резултатите од вештачењата – судско-медицинското, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запленет автобус со фалсификат документација кој се движел од Скопје кон Истанбул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: