Новата влада како брод во немирно море


2 копии
2 копии
5 копии

Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП) и заменик-претседателката на СДСМ Сања Лукаревскам ги повика сите членови на СДСМ да се приклучат на партијата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорката на УЈП Сања Лукаревска изјави дека во новиот избор на Централниот одбор на СДСМ ќе има различни луѓе од општеството, добро познати на јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва пред одржувањето на Централниот одбор на партијата најави политика базирана на социјал-демократски вредности, ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот претседател на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски , во изјава за медиумите пред почетокот на вечерашната седница на Централниот одбор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дилемата околу која се расправаше неколку часа беше дали да се тргне ветото или да има „македонска свадба - невестата е Русија, а миразот е во копејки“. ...
сите 1259 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 243 | | | веќе видена

Босна и Херцеговина може уште годинава официјално да добие кандидатски статус за членство во Европската Унија, истакна синоќа австрискиот канцелар Карл ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарското Министерство за надворешни работи побара од премиерот на Албанија, Еди Рама, да биде попристоен и „да зборува на соодветен јазик на политичар на ...
сите 401 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија на радио „Лидер“ го искоментира и гостувањето на Андреј Петров во една од вчерашните ...
сите 297 | | | веќе видена

Сите лаги што Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги пласираа во однос на евроинтеграциите потонаа. Тврдењата дека наводно државата ќе се бугаризирала, дека ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата влада како брод во немирно море

Од:
До кого (е-маил):
Порака: