Алтернатива ги објави имињата на идните носители на јавни функции, но ги заборави жените

Хисни Исмаили – потпретседател на Собрание, Беким Сали – Министер за здравство, Адмирим Алити – Министер за информатичко општество и администрација, Џемаил ...
| | веќе видена | слични

Вечерва Централниот одбор на владејачката СДСМ ќе ги носи конечните одлуки, покрај официјализирање на мандатарот за состав на Владата. Позицијата генерален ...
| | веќе видена | слични

Централниот одбор (ЦO) на СДСМ вечерва ќе го потврди партискиот лидер Димитар Ковачевски за нов мандатар и ќе го избере новото раководство на партијата. Новиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на државата во телевизиско интервју истиот ден изјави дека очекува мандатот на мандатарот да му го додели во вторник или среда. – Ми треба уште еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва на седница на Централниот одбор се очекуваат финалните одлуки за тоа како ќе изгледа новото раководство на партијата. Од она што веќе е познато во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Откако во четвртокот Собранието ја констатира оставката на премиерот Зоран Заев, започна да тече рокот од десет дена во кој претседателот Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Според најавите, денеска членовите на Централниот одбор на СДСМ и официјално ќе го потврдат претседателот Димитар Ковачевски како кандидат за нов премиер. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 618 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 445 | | | веќе видена

Maкедонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Собранието, говореше за деструкцијата на опозицијата и кажа дека пратеник снимал своја колешка на 15 ...
сите 368 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 891 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 326 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Шведска и Финска ќе дадат „значаен“ придонес во НАТО алијансата, соопштија од кабинетот на Макрон. ...
сите 209 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 528 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Осврнувајќи се на предметот на разговорите и преговорите, премиерот потсети на неговиот став дека францускиот предлог не е прифатлив во таква форма. Во тој ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алтернатива ги објави имињата на идните носители на јавни функции, но ги заборави жените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: