Жените ќе го платат „цехот“ на партиските трговии?

Вечерва Централниот одбор на владејачката СДСМ ќе ги носи конечните одлуки, покрај официјализирање на мандатарот за состав на Владата. Позицијата генерален ...
| | веќе видена | слични

Централниот одбор (ЦO) на СДСМ вечерва ќе го потврди партискиот лидер Димитар Ковачевски за нов мандатар и ќе го избере новото раководство на партијата. Новиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на државата во телевизиско интервју истиот ден изјави дека очекува мандатот на мандатарот да му го додели во вторник или среда. – Ми треба уште еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва на седница на Централниот одбор се очекуваат финалните одлуки за тоа како ќе изгледа новото раководство на партијата. Од она што веќе е познато во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Откако во четвртокот Собранието ја констатира оставката на премиерот Зоран Заев, започна да тече рокот од десет дена во кој претседателот Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Според најавите, денеска членовите на Централниот одбор на СДСМ и официјално ќе го потврдат претседателот Димитар Ковачевски како кандидат за нов премиер. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 471 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 471 | | | веќе видена

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 595 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жените ќе го платат „цехот“ на партиските трговии?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: