Жените ќе го платат „цехот“ на партиските трговии?

Вечерва Централниот одбор на владејачката СДСМ ќе ги носи конечните одлуки, покрај официјализирање на мандатарот за состав на Владата. Позицијата генерален ...
| | веќе видена | слични

Централниот одбор (ЦO) на СДСМ вечерва ќе го потврди партискиот лидер Димитар Ковачевски за нов мандатар и ќе го избере новото раководство на партијата. Новиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на државата во телевизиско интервју истиот ден изјави дека очекува мандатот на мандатарот да му го додели во вторник или среда. – Ми треба уште еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва на седница на Централниот одбор се очекуваат финалните одлуки за тоа како ќе изгледа новото раководство на партијата. Од она што веќе е познато во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Откако во четвртокот Собранието ја констатира оставката на премиерот Зоран Заев, започна да тече рокот од десет дена во кој претседателот Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Според најавите, денеска членовите на Централниот одбор на СДСМ и официјално ќе го потврдат претседателот Димитар Ковачевски како кандидат за нов премиер. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жените ќе го платат „цехот“ на партиските трговии?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: