Софија бара 6 месеци, Скопје се надева на решение во јануари


Бугарскиот писател и дипломат од кариера професор Кирил Топалов во интервју за БГНЕС даде свои толкувања на современата македонска историја и создавањето на ...
| | веќе видена | слични

Електронското издание на софиски „Дневник“ денеска објави фотогалерија во која во центарот на вниманието се најдоа бугарско-македонските односи. Од десет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„И покрај смирувачките тонови во безбедносната процена на македонскиот претседател, запрепастувачка е противречноста на постапките на неговиот бугарски колега, ...
| | веќе видена | слични

Членовите на комисијата од македонска страна се добро обучени фалсификатори на историјата кои иако ги знаат фактите, не сакаат да се усогласат со нив, смета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот идентитет не смее да се жртвува во име на деловните односи, а политичарите кои ќе ја предадат бугарската кауза во Република Северна Македонија се ...
| | веќе видена | слични

Не можеш да го жртвуваш бугарскиот идентитет во име на бизнис односите со Македонија. Политичарите кои ќе ја предадат бугарската кауза во РС Македонија се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако бугарската влада направи отстапки кон Македонија и ги достави до парламентот, ние сме подготвени да ги поддржиме, изјави поранешниот бугарски премиер и ...
| | веќе видена | слични

Комисиите за економија и за инфраструктура што ги предлага бугарскиот премиер Кирил Петков се важни за да се унапреди економската соработка, оценува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Софија бара 6 месеци, Скопје се надева на решение во јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: