Нов оптимизам на Османи – решение со Бугарија веќе следниот месец


Шефот на македонската дипломатија Бујар Османи во интервју за бугарската телевизија Нова вели дека тоа што Бугарија сега има политичка Влада го отвора патот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„И покрај смирувачките тонови во безбедносната процена на македонскиот претседател, запрепастувачка е противречноста на постапките на неговиот бугарски колега, ...
| | веќе видена | слични

Членовите на комисијата од македонска страна се добро обучени фалсификатори на историјата кои иако ги знаат фактите, не сакаат да се усогласат со нив, смета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот идентитет не смее да се жртвува во име на деловните односи, а политичарите кои ќе ја предадат бугарската кауза во Република Северна Македонија се ...
| | веќе видена | слични

Не можеш да го жртвуваш бугарскиот идентитет во име на бизнис односите со Македонија. Политичарите кои ќе ја предадат бугарската кауза во РС Македонија се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Ако бугарската влада направи отстапки кон Македонија и ги достави до парламентот, ние сме подготвени да ги поддржиме, изјави поранешниот бугарски премиер и ...
| | веќе видена | слични

Комисиите за економија и за инфраструктура што ги предлага бугарскиот премиер Кирил Петков се важни за да се унапреди економската соработка, оценува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов оптимизам на Османи – решение со Бугарија веќе следниот месец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: