РЕАЛНО БИ БИЛО СТРУЈАТА ДА ПОСКАПИ ЗА 50 ОТСТО - експертите децидни, Владата стои на 10 проценти, РКЕ не сака да лицитира


Барањата за поскапување на струјата за 40 отсто, според експертите, се реални, поради високите берзански цени и ниското домашно производство. Професорот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ниту во време на најголемата енергетска криза, СДСМ не се откажува од директни преговори и празнење на буџетот наменет за енергетика. Од една страна носат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европската енергетска криза и малото домашно производство на електрична енергија се главните причини поради кои е несомнено дека граѓаните ќе плаќаат повисоки ...
| | веќе видена | слични

Предвидувањата за новата цена на регулираниот пазар се различни. Некои од експертите и опозициските партии сметаат дека домаќинствата ќе плаќаат повисока цена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државната компанија за производство на струја АД ЕСМ или поранешно ЕЛЕМ склучи спогодба и договор во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас ...
| | веќе видена | слични

За професорот Горан Рафајловски нема дилема дека од актуелната енергетска криза која со сета жештина „удри“ на нашето општество и индустрија, мора да ...
| | веќе видена | слични

Фокус открива дека станува збор за рамковна спогодба по пат на директни преговори, врз основа на која е склучен договор со Марковски Компани за ископ на јаглен ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ склучи рамковен договор во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас со „Марковски Компани“ во вредност од 19 милиони вера со вклучен ...
| | веќе видена | слични

Според него сето ова е поради непланско работење на надлежните, како и воопшто на власта.„Ако разговарате со стручни лица од рудниците ќе ви кажат дека пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

По средбата на лидерите на помалите партии од владината коалиција ЛДП, ДС и ДОМ со претседателот Стево Пендаровски, претседателот на Либералната партија и ...
сите 251 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕАЛНО БИ БИЛО СТРУЈАТА ДА ПОСКАПИ ЗА 50 ОТСТО - експертите децидни, Владата стои на 10 проценти, РКЕ не сака да лицитира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: