Интер сруши клупски рекорд од 1950 година

Италијанските медиуми пренесуваат дека од таборот на Јувентус во јануарскиот преоден рок ќе се обидат да ангажираат играч на Интер. Станува збор за фудбалерот ...
| | веќе видена | слични

„Нероаѕурите“ моментално се први на табелата во Серија А по 19 одиграни кола со 46 освоени бода, два повеќе во однос на градскиот ривал Милан. Италија Шефот на ...
| | веќе видена | слични

Интер сака по секоја цена да го задржи Марсело Брозовиќ, а тоа подразбира да бидат прифатени и условите на Хрватот кој побара зголемување на платата. Тренерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Eкипата на Интер игра добра сезона во Серија А и годината ќе ја заврши како лидер на табелата и тоа секако е добра најава за 2022 година. Тимот од Милано игра ...
| | веќе видена | слични

Симоне Инѕаги воведе неколку промени откако го презеде кормилото на Интер, а меѓу тие промени беше и давањето голема минутажа на 24 годишниот лев бек, Федерико ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Интер ја продолжи победничката серија откако денеска славеше против Торино со минимални 1:0. Избраниците на Симоне Инѕаги ситнгаа до седмата победа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, ...
сите 429 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат во овој период издава околу 800 решенија дневно, освен за викенд кога бројот на позитивните случаи е помал, ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер сруши клупски рекорд од 1950 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: