Јовановски: До кога Брисел ќе молчи за фашистичките изблици на Бугарија?


ПО ОТВОРЕНИТЕ ПОРАКИ И ЗАКАНИ ОД БУГАРИЈА ЗА ТЕРИТОРИЈАЛНИ ПРЕТЕНЗИИ КОН МАКЕДОНИЈА „Со најновото повторено вето од Бугарија за нашата држава, која пак беше ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Ако бугарската влада направи отстапки кон Македонија и ги достави до парламентот, ние сме подготвени да ги поддржиме, изјави поранешниот бугарски премиер и ...
| | веќе видена | слични

Комисиите за економија и за инфраструктура што ги предлага бугарскиот премиер Кирил Петков се важни за да се унапреди економската соработка, оценува ...
| | веќе видена | слични

Претседавачот на македонскиот тим во Мешовитата бугарско-македонска комисија за историјата, Драги Ѓоргиев, вели дека шестмесечниот план за проширени разговори, ...
| | веќе видена | слични

Какви и да бидат решенијата во другите области од спорот со Бугарија, Софија ќе инсистира на делот со историјата и ќе притиска да ја оствари целта Македонците ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов изрази подготвеност да го поддржи актуелниот премиер Кирил Петков за споровите со земјава. Тој ги наведе трите ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов изразил подготвеност да го поддржи актуелниот премиер Кирил Петков за да се реши спорот со Македонија. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов бара од новиот премиер Кирил Петков да направи отстапки за решение на спорот со официјална Софија и најави дека ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 260 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски: До кога Брисел ќе молчи за фашистичките изблици на Бугарија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: