Бислимоски: Додека не направиме анализи, нема да лицитираме со цената на електричната енергија по 1 јануари


Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски порачува дека како регулатор нема да лицитираат со цената на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на отказите во Федерацијата БиХ ќе се мерат на десетина илјади ако се остане на срамното поскапување на струјата.Раковотството на “Хајат ТВ“ се заканија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антовски додаде дека во однос на акумулациите, тие беа во добро кондиција, но се случи летото да се има продажба на електрична енергија од хидроцентралите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факт е дека во владеењето на ВМРО-ДПМНЕ ваква состојба и денови каде што сме имале нула производство на електрична енергија немало во тоа време, а сега сме ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза и ценовниот шок во моментов како и најавите за уште поголем раст на енергенсите од почетокот на новата година силно удрија врз економиите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

25 милиони евра, толку е „цехот“ на ЕСМ за ненајавено влечење струја од меѓународните мрежи за месец октомври, дознава Канал 5.Оваа сметка ЕСМ треба да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали повторно ќе излезат на протест и дали мисли дека владата ќе ги слушне нивните барања ...
сите 403 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 264 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Додека не направиме анализи, нема да лицитираме со цената на електричната енергија по 1 јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: