ЕСМ доби 15 милиони евра од Влада за да купи мазут


За професорот Горан Рафајловски нема дилема дека од актуелната енергетска криза која со сета жештина „удри“ на нашето општество и индустрија, мора да ...
| | веќе видена | слични

Во услови на глобална енергетска криза кога државите мака мачат со сопствените ресурси за нејзино производство и неизбежно купуваат од скапите берзи, Република ...
| | веќе видена | слични

Утре истекува рокот кој генералниот директор Васко Ковачевски им го дал на подружниците на Елекртрани на С.Македонија , да направат списоци на работници кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија за производство на струја ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ) треба да плати 25 милиони евра затоа што во октомври не произвел струја колку што најавил, а ...
| | веќе видена | слични

Ако се потврди оваа неофицијална информација ЕСМ ќе мора да бара нова „инфузија“ од Владата. Од ноемвриската помош од буџет вредна 65 милиони евра досега ЕСМ ...
| | веќе видена | слични

И големи странски компании што работат во земјава имаат проблем со раскинување на договорите за снабдување со електрична енергија, и тоа од истиот добавувач за ...
| | веќе видена | слични

Новиот градоначалник на Радовиш, Ацо Ристов, влегува во бизнисот со мали хидроцентрали. Владата на една од последните седници донесе одлука да одобри пренос на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Притиснати од зголемените трошоци за електрична енергија, стопанствениците бараат сопствени алтернативни решенија. Основен услов за да излезат што побезболно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ доби 15 милиони евра од Влада за да купи мазут

Од:
До кого (е-маил):
Порака: