Бислимоски: Ги добивме барањата од компаниите, нема да лицитирам со цената на струјата по 1 јануари


„Ние кажавме дека со цени нема да лицитираме. Ги добивме барањата од сите три компании. Сега ги анализираме, ги разгледуваме и тоа во делот на набавка на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на отказите во Федерацијата БиХ ќе се мерат на десетина илјади ако се остане на срамното поскапување на струјата.Раковотството на “Хајат ТВ“ се заканија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антовски додаде дека во однос на акумулациите, тие беа во добро кондиција, но се случи летото да се има продажба на електрична енергија од хидроцентралите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факт е дека во владеењето на ВМРО-ДПМНЕ ваква состојба и денови каде што сме имале нула производство на електрична енергија немало во тоа време, а сега сме ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза и ценовниот шок во моментов како и најавите за уште поголем раст на енергенсите од почетокот на новата година силно удрија врз економиите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

25 милиони евра, толку е „цехот“ на ЕСМ за ненајавено влечење струја од меѓународните мрежи за месец октомври, дознава Канал 5.Оваа сметка ЕСМ треба да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 836 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 772 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 402 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 772 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена

Општина Дебар до своите граѓани упати апел да бидат внимателни по зголемената инциденца на заразата со Ковид-19 во земјата и двата нови случаи во Дебар.Се ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Ги добивме барањата од компаниите, нема да лицитирам со цената на струјата по 1 јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: