Интер постави рекорд кој не беше достигнат од 1950!

Италијанските медиуми пренесуваат дека од таборот на Јувентус во јануарскиот преоден рок ќе се обидат да ангажираат играч на Интер. Станува збор за фудбалерот ...
| | веќе видена | слични

„Нероаѕурите“ моментално се први на табелата во Серија А по 19 одиграни кола со 46 освоени бода, два повеќе во однос на градскиот ривал Милан. Италија Шефот на ...
| | веќе видена | слични

Интер сака по секоја цена да го задржи Марсело Брозовиќ, а тоа подразбира да бидат прифатени и условите на Хрватот кој побара зголемување на платата. Тренерот ...
| | веќе видена | слични

Марсело Брозовиќ ќе биде член на Интер до јуни 2025 година и успеа да си издејствува договор на кариерата, што предвидува годишна плата од шест милиони евра. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Марсело Брозовиќ ќе го продолжи договорот со Интер. Соочени со жестоката конкуренција, челниците на Интер, решиле да ги исполнат барањата што ги поставил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Eкипата на Интер игра добра сезона во Серија А и годината ќе ја заврши како лидер на табелата и тоа секако е добра најава за 2022 година. Тимот од Милано игра ...
| | веќе видена | слични

Симоне Инѕаги воведе неколку промени откако го презеде кормилото на Интер, а меѓу тие промени беше и давањето голема минутажа на 24 годишниот лев бек, Федерико ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 483 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 96 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 106 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер постави рекорд кој не беше достигнат од 1950!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: