Интер за првпат во својата историја даде 100 лигашки голови во една календарска година


Интер по првото полувреме води со 2-0 на гостувањето кај немоќната Салернитана која ја мачат многу проблеми, а вториот гол на Нераѕурите беше нивен 100-ти ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Специја го направија најголемото изненадување од досегашниот дел на италијанското првенство сезонава победувајќи го во 19-то коло на гостувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Фудбалерот на Милан Алексис Салемакерс во досегашниот дел од сезоната постигна еден погодок, но на крајот од сезоната може на неговото салдо да стои „нула“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер за првпат во својата историја даде 100 лигашки голови во една календарска година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: