Пренџов: Во Собранието има измислена реалност, факт е дека граѓаните не даваат поддршка за оваа власт, парламентарните избори се државен интерес

Тој вели дека реалноста е променета, а СДСМ треба да сфати дека партиите не владеат со државата, тие управуваат, а управуваат врз основа на поддршка од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник Илија Димовски со „компаративна анализа“ на „цунамито“ како што го нарекува финансиското работење на досегашните градоначалници на Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, во своето гостување во емисијата „Само вистина“ која се емитува на Канал 5 рече дека ова што сега ни се случува ...
сите 595 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 244 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пренџов: Во Собранието има измислена реалност, факт е дека граѓаните не даваат поддршка за оваа власт, парламентарните избори се државен интерес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: