МАЕ со загрижувачки информации: Струјата произведена од јаглен на рекордно високо ниво во 2021 година

Меѓународната агенција за енергија (МАЕ) повика на силна и итна акција од владите за справување со емисиите на јаглен, бидејќи предвидува дека количината на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На азиските берзи денеска цените на акциите благо пораснаа бидејќи инвеститорите се повеќе склони кон ризични инвестиции на крајот на годината, но се тргуваа ...
| | веќе видена | слични

Нафтата се стабилизира бидејќи инвеститорите ги одмеруваат мешаните сигнали за побарувачка, додека обемот на тргување се намалува, како што се движиме кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 306 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАЕ со загрижувачки информации: Струјата произведена од јаглен на рекордно високо ниво во 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: