Бугарскиот премиер во Брисел - има ли надеж за нова атмосфера во преговорите?

План од девет точки за надминувањето на отворените прашања меѓу Софија-Скопје на новиот бугарски премиер Кирил Петков ќе ја подобри атмосферата за решавање на ...
| | веќе видена | слични

2021-та беше година на вакцини, мигранти, поплави, економска криза и на нови воени пактови. Тоа е годината кога Талибанците насилно се вратија на власт во ...
| | веќе видена | слични

10. Договорот за AUKUS Фото: mercurynews.com На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии
3 копии

Сите би сакале да видиме отворање на преговорите што е можно поскоро, тоа е итно прашање. Сѐ уште не сме дојдени до таму, треба да продолжиме да работиме кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 152 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Хеа вели дека е негова одговорноста за загубениот меч од Брентфорд. Англија Манчестер јунајтед синоќа доживеа ...
сите 138 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарскиот премиер во Брисел - има ли надеж за нова атмосфера во преговорите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: