Бугарските алатки за вечно кочење на Македонија


Ние им кажавме на нашите соседи, постојат две-три теми: малцинствата, промената во Уставот и изјаснувањето за историјата, вели екс бугарскиот премиер Бојко ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер на Бугарија Бојко Борисов му го честиташе изборот на Кирил Петков за премиер на Бугарија, и се понуди да му биде од располагање. Борисов ...
| | веќе видена | слични

Реформите во земјата се главен приоритет, а за тоа треба силно лидерство од властите, вели во интервју за МКД евроамбасадорот Дејвид Гир. Тој додава дека и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова беше уште една изгубена година за Македонија во нејзината потрага по членство во Европската унија (ЕУ), бидејќи Скопје беше заглавено во истата чекална ...
| | веќе видена | слични

Ако ја анализираме оваа последна изјава на Петков за „Политико“, доаѓам до еден заклучок дека станува збор за политичар кој не е храбар. Зошто ова го кажувам? ...
| | веќе видена | слични

-Зошто ова го кажувам? Затоа што ако неговата политичка кариера е пред интересот да има добрососедски односи со неговиот западен сосед кој што многу одамна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 261 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 241 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарските алатки за вечно кочење на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: