Мито за раѓање: мајки се жалат на корупцијата во болниците во Босна

Магдалена родила две деца во иста државна болница во Сараево и двата пати 38-годишната жена му дала коверти со пари на лекарот. Внатре имало еквивалент на 150 ...
| | веќе видена | слични

2021-та беше година на вакцини, мигранти, поплави, економска криза и на нови воени пактови. Тоа е годината кога Талибанците насилно се вратија на власт во ...
| | веќе видена | слични

10. Договорот за AUKUS Фото: mercurynews.com На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии
3 копии

Собранието денеска ја констатираше оставката на премиерот Зоран Заев од функцијата, што беше дочекано со аплауз од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, а Владата, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 395 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 147 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 302 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мито за раѓање: мајки се жалат на корупцијата во болниците во Босна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: