Мицкоски: Очекуваме другите партии кои се дел од власта на СДСМ–ДУИ, да излезат од коалицијата која нема план за државата


-Веруваа во европските вредности, односно да му даделе шанса на процесот, еве гледаме дека нема и да видиме сега кој ќе биде изговорот да бидат во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека постои една влада постојат сите механизми за контрола меѓу кои и пратенички прашања. Каква е таа специјална влада која е заштитена од прашување, знаете ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На државата не ѝ се потребни предвремени избори, туку нова, стабилна Влада предводена од СДСМ која ќе ги решава претстојните предизвици особено со енергетската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Очекувам прво да се оформи раководството на партијата, па потоа да станат јасни и носителите функции во извршната власт, истакна координаторот на пратеничката ...
| | веќе видена | слични

Не верувам дека ќе се чека многу денови за целата процедура за новата Влада, бидејќи државата е исправено пред голем број предизвици, кажа координаторот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секој последен четврток кога се предвидени пратеничките прашања претседателот на Собрание наоѓа причини, настан, да не дојде до пратенички прашања, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не сакам да им го правам она на луѓето што не сакам да ми го прават мене и мојот пристап кон секој е сериозен, истакна Христијан Мицкоски во гистувањето на ...
| | веќе видена | слични

Има само еден начин да се дознае дали нашите или нивните анкети се точни, да одиме на избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Само Вистина“.
| | веќе видена | слични

Пред една година имавме украдени парламентарни избори и брутално искористена пандемија за изборен поткуп и уцени и како резултат на тоа денес имаме 2/3 граѓани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Очекуваме другите партии кои се дел од власта на СДСМ–ДУИ, да излезат од коалицијата која нема план за државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: