Федералните резерви го забрзуваат укинувањето на монетарната политика која ја поддржува економијата

Време зa читање: 2 минути Федералните резерви на САД најавија дека ќе има неколку зголемувања на каматните стапки во 2022 година Скоковите на инфлацијата во ...
| | веќе видена | слични

Глигор Бишев е Генерален директор и претседател на Управниот одбор на Шпаркасе банка и вели дека многу предизвици успеавме да надминеме, уште многу се пред ...
| | веќе видена | слични

Многу предизвици успеавме да надминеме, уште многу се пред нас. Какви се очекувањата за 2022 година на едни од најуспешните луѓе во земјава, прашуваме во ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На азиските берзи денеска цените на акциите благо пораснаа бидејќи инвеститорите се повеќе склони кон ризични инвестиции на крајот на годината, но се тргуваа ...
| | веќе видена | слични

Нафтата се стабилизира бидејќи инвеститорите ги одмеруваат мешаните сигнали за побарувачка, додека обемот на тргување се намалува, како што се движиме кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 474 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор е патоказот кон стабилната иднина, НАТО и ЕУ, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое во продолжение го објавуваме во целост: ...
сите 174 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федералните резерви го забрзуваат укинувањето на монетарната политика која ја поддржува економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: